12 milion euro në sezon dhe një kontratë 5-vjeçare, ky është akordi që drejtuesit e Barcelonës kanë arritur me Lautaro Martinez. Dëshira e lojtarit për të luajtur përkrah Leo Messit nuk ka qenë kurrë një sekret, në Spanjë e bëjnë të sigurt arritjen e marrëveshjes, por për të hedhur të zezën mbi të bardhë duhet gjetur akordi edhe me Inter.

Sport
Sport

Katalunjasit e kanë të vështirë të paguajnë klauzolën e tij të largimit, 111 milion euro, për këtë arsye kërkojnë nga Inter një skonto të vogël, të pranojnë përfshirjen e ndonjë lojtari në tratativë, gjithsesi në çdo rast, oferta kesh nuk duhet të zbres poshtë 90 milion euro. Me Martinez që duket një çështje thuajse e kryer, Barcelona do të kujdeset të mbyll edhe marrëveshjen me Pjanic.

Mundo
Mundo

Sipas të përditshmes spanjolle “Mundo Deportivo”, njeri kyç në këtë transferim pritet të jetë Ousmane Dembele, me sulmuesin francez i cili ka shprehur dëshirën e tij për tu transferuar në Torino. Pas refuzimit të Arthur dhe mos dakortësinë e Barçës për të përfshirë në negociata Ansu Fati, Dembele mbetet opsioni më i mirë për të gjetur një kompromis me Juven. Barcelona është dakord të lë të lirë Demebele, lojtar për të cilin investuan 105 milion euro për t’ia marrë B.Dortmund.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb