Ne pritje te vitit te ri akademik te universiteteve, ne Dermolife Akademi tashme ka nisur zyrtarisht procesi mesimor.

Kjo akademi e cila operon prej disa vitesh si lider ne fushen e dermo-estetikes, kujdeset cdo vit per te pergatitur te rinj profesioniste ne fushen e estetikes se avancuar, duke i dhene te gjithe dijet e nevojshme per te bukuren, per kujdesin e lekures, per mirembajtjen e pamjes se jashtme, per zgjidhjen e problematikave te ndryshme estetike (dhe jo vetem) qe shpesh i ndeshim ne trupin dhe fytyren tone, per etiken profesionale te nje estetisti dhe gjithcka tjeter qe nje estetist profesionist duhet te mbarte per te ushtruar profesionin e tij.

Kjo akademi eshte kujdesur qe te gjitha leksionet teorike te hartohen dhe zhvillohen nen kujdesin e pedagogeve te cilet i perkasin fushes se mjekesise dhe jane kopetente per ti lektuar studenteve kurrikulen e hartuar sipas Universitetit “La Sapienza” te Romes dhe e azhornuar cdo vit me tema te reja, studime dhe teknika qe cojne ne jetegjatesine dhe perparimin e se bukures. Pjese e stafit pedagogjik gjithashtu jane edhe pedagoge italiane, te cilet pervec profilit te tyre mjekesor, mbajne kongrese mbi estetiken anembane botes dhe akademia Dermolife eshte kujdesur per te pasur nje bashkepunim te vazhdueshem, duke i ndihmuar studentet e saj te jene nje hap perpara!

Pervec pjeses teorike zhvillohet edhe pjesa praktike e cila ze edhe hapesiren me te madhe. Pasi pedagoget vleresojne qe studenti eshte i gatshem dhe ka marre formimin e duhur teorik, i angazhojne ata ne pjesen e praktikes, e cila realizohet brenda ambjenteve te klinikes Dermolife, me te gjitha aparaturat me te fundit te teknologjise persa i perket mirembajtjes dhe trajtimit te fytyres dhe trupit. Secili prej programeve, i ofron kursantit formimin e duhur dhe sigurine per te merituar titullin si nje estetist i mirefillte!

Studentet e viteve te kaluara, te cilet tashme kane hapur kapituj dhe u jane hapur dyer te reja ne jeten e tyre profesionale, disa si administratore te suksesshem ne biznesin e tyre, disa te tjere te punesuar ne aktivitete te ndryshme te fushes se estetikes, u kane lene vendin te tjere te rinjve qe e duan estetiken, te bukuren, duan te jene ne krye te biznesit te tyre, duan nje punesim te sigurte, duan te kujdesen per te tjeret dhe ti bejne te ndihen mire me veten e tyre, sepse nje estetist arrin ti zoteroje te gjitha keto cilesi edhe me shume!

Interesi per te zgjedhur arsimin profesional kryesisht fushen e dermo-estetikes rritet cdo vit e me shume, kjo e deshmuar nga vete akademia e cila edhe kete vit ka regjistruar shume te rinj te cilet presin me padurim dhe jane te motivuar per te marre sa me shume dije ne kete fushe.

Regjistrimet jane drejt fundit dhe kerkesat jane te shumta per te kater programet e dedikuara:

-Programi 3 mujor
-Programi 6 mujor
-Programi 1 vjecar
-Programi 2 vjecar

Te gjitha programet e mesiperme jane pershtatur sipas kerkesave te studenteve, sipas kohes qe kane per te ndjekur programet, sipas interesit qe kane per fusha te caktuara te estetikes, ose per te gjithe fushat e estetikes se avancuar.
Per secilen nga programet akademia ofron ulje deri ne 30% per te qene edhe ju pjese e saj! Fushen e se bukures e duan te gjithe, edukimin e se bukures te gjithe duhet ta kemi ne vetvete, por te vetmit qe mund t’ju bejne ta zoteroni ate ne te gjitha dimensionet e saj eshte DERMOLIFE AKADEMI.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: