Një ish bashkëpunëtor i miliarderit amerikan Jeffrey Epstein, agjenti i famshëm i modeleve Jean-Luc Brunel, është arrestuar në Francë me akuzën e përdhunimit dhe ngacmimit seksual ndaj të miturve.
Brunel është arrestuar në mërkurën në aeroportin e Parigi Charles de Gaulle teksa po përpiqej të fluturonte drejt Senegalit.

  • foto galeri
  • foto galeri

Epstein, që është arrestuar në New York në korrik 2019 me akuzën e trafikut të minorenëve për qëllime seksuale, është gjetur i vdekur në qelinë ku vuante dënimin një muaj më pas.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb