Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndalet sërish tek ato, që ai i quan si “dështimet e Ramës në 8 vite”.

Këtë mëngjes, Basha ngre pyetjen se sa përqind e fondeve të akorduara për bujqësinë shkojnë për fermerët. Në përgjigjen e tij, kryedemokrati thekson se Shqipëria ofron mbështetjen më të ulët për bujqësinë.

Mesazhi i Bashës:
8 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Sa përqind e fondeve të akorduara për bujqësinë shkojnë për fermerët? Përgjigjja: 40%. Shqipëria ofron mbështetje më të ulët direkte për bujqësinë në raport me vendet e tjera të rajonit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb