Të kesh bark të skalitur është ëndrra e çdo mashkulli, sidomos në sezonin veror duke sjellë me vete edhe “gjykimet”. Por ka nga ata që kanë punuar paraprakisht, por në vend që ta bëjnë në palestër, e kanë bërë tek një artist tatuazhesh, shkruan today.it.

Ky është rasti i Dean Gunther, një artist nga Mançesteri, të cilit iu deshën dy ditë për të bërë tatuazh në stomakun e një klienti të denjë për një bodybuilder.

Djali në fjalë, në pamundësi për të humbur peshë, ka vendosur të ketë një fizik skulpturor, duke shmangur kështu sportet dhe dietën e rreptë.

Dean Gunther në profilin e tij në Instagram, paraqiti një bark muskulor deri në detajet më të vogla. A

I emocionuar për ta bërë këtë tatuazh. Vendosa ta marr këtë sfidë dhe ta bëj krejtësisht ndryshe. Ishte një nga kërkesat më të pazakonta”, shtoi ai.

Mes platformave të ndryshme sociale, video është bërë virale, duke grumbulluar mijëra shikime: video tregon hapat e ndryshëm të tatuazhit, nga dizajni paraprak deri tek puna e përfunduar, me klientin që tregon me krenari barkun e ri duke ngritur këmishën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: