TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme disa nga denoncimet e bëra nga qytetarët e Kavajës për shefin e komisariatit të këtij qyteti, si dhe për kreun e Bashkisë, Elvis Roshi. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, Berisha thotë se pavarësisht denoncimeve të qytetarëve asgjë nuk është bërë në këtë drejtim.

Në kuadrin e denoncimeve verore të ish-kryeministrit Sali Berisha, ky është ndoshta nga më të rëndët.
Sipas Berishes, qytetaret kane denoncuar shefin e komisariatit te Kavajes se eshte bere mik me banden e Elvis Roshit, kryebashkiakut te ketij qyteti. Berisha shkruan se banda perbehet nga vrases e perdhunues qe rrahen per vdekje nje te denuar pasi ky i fundit kishte grushtuar mikun e Sajmir Tahirit, Emiljano Shullazin.

DENONCIMI I PLOTE I SALI BERISHES
Qytetaret denoncojne me guxim shefin e komisariatit te Kavajes dhe mikun e Rames, Ervis/ Elvis Rroshin dhe banden e tij, qeveria hesht!

Te dashur miq, ne territorin e komisariatit te Kavajes kane ndodhur disa nga krimet me te shemtuara gjate ketyre dy viteve. Ne kete territor u ekzekutua, thuhet nga kriminele me uniforme, i burgosuri perjete Asrit Gjepali pasi ai kishte rrahur ne burg Shullazin e Sajmir Tahirit.

Ne ate territor mediat transmetuan keqtrajtimin shtazor te nje qytetari nga “çunat e krimit” te Tahirit. Po keshtu gjate zgjedhjeve, funksionoi gjate gjithe fushates, si fallange terrori, nje bande vrasesish e drejtuar nga Rroshi. Ketu me poshte keni disa mesazhe per drejtuesin e komisariatit nga nje qytetar i Kavajes, te cilat sipas tij jua ka nisur edhe qeveritarve te sotem, natyrisht pa sukses! sb

DENONCIMET NE: shcba@punetebrendshme.gov.al
–Para disa ditesh ne qytetaret e Rrogozhines duke besuar tek drejtesia, policia dhe qeveria jone jemi ankuar ne portalin Komisariati Dixhital te cilin Ministri i Brendshem po e reklamon kaq shume, per nje rast teper te rende te vjedhjes e zhvatjes, demit ekologjik si dhe demit te Ures se Trenit ne Rrogozhine e cila po rrezikon te shembet pasi shtetasi Edmond Hysi apo Mondi i Rikes sic njihet ky biznesmen i falimentuar i cili ka nje pike inertesh tek ura e Shkumbinit ne Rrogozhine prej dy javesh merr zhavorr ne menyre te kundraligjshme tek kembet e ures gjate nates, duke pare demin e madh qe kishte shkaktuar dhe rrezikonte te shembte uren e trenit me vlere te pallogaritshme jemi ankuar ne portalin e komisariatit dixhital por a e dini se cfare ndodhi, jo naten qe nuk ka ardhur me skrepi dhe kamionet qe te nxirrnin zhavorr por pronari i tyre Edmond Hysi eshte njoftuar menjehere ne telefon nga shefi i Komisariatit te Kavajes i cili me numrin e tij privat e ka marre kete shtetas e telefon dhe e ka njoftuar se ai duhej te hiqte mjetet e tija per disa dite nga lumi se dikush ishte ankuar per te por Edmondi e ka kundershtuar duke i thene se ai e kishte paguar sipas pazarit qe kishin bere me pare dhe sa leke i kishte kerkuar shefi ai ja kishte dhene po tani sipas Edmond Hysit shefit i eshte shtuar uria dhe e ka larguar. por ky shef komisariati hajdut e ka njoftuar se gjate nates e diteve ne vazhdim aty do te vinin punonjes policie per te ruajtur lumin e per ti bere foto se gjoja informacioni kishte qene i rreme e pasi ti kthehej pergjigje Edmondi duhej te fillonte perseri te mirrte zhavorr.

Ja pra keta jane drejtuesit e policise qe na keni sjelle ju ne Kavaje ku shefi komisariatit me shoferin qe eshte sekseri i tie punojne cdo dite per te vjedhur per veten e tij e per te zbatuar ligjin,

Para disa kohesh ai i ka dhene makinen e policise me targa Policia 0152 sekserit te tij shefit te krimeve te renda ASldi Mema per ta riparuar dhe ata kane nderruar mjetin me mjet tjetr e kane lyer dhe i akne vendosur targat e policise dhe kete mjet e perdorin si privat vetem per te vene gjoba e per te bere shantazh .

Pa folur ketu se pas ores 12.00 te drekes e deri ne darke ky shef komisariati qendron duke pire alkol dhe i dehur ne kohen qe bandat kriminale te nje kandidati per kryetar bashkie levizin me arme ne makinat e tyre, qellojne me arme ne qytet si edhe kercenojne zgjedhesit dhe erdhunojne femra.

Z Berisha ky informacion e shume te tjera per abuzimet ne komisariatin e policise Kavaje i jane derguar te gjitheve.

a e dini se ne Kavaje policia eshte e tulatur dhe inegzistente pasi shefi komisariatit qendron cdo dite me banden e Elvis Rroshit, Indrit Hyseni i sapo dale nga burgu i denuar per vrasje 16 vet, Artan MUça i denuar 18 vjet per vrasje ne iTali, Emiljano Leka i denuar per Vrasje si edhe Roland Xhihani i arrestuar dje per perdhunim te nje vajze nen kercenimin e ames te cilet levizim me makinat e marr me qera nga Elvis Rroshi e banda e tij me logon e ps, keta jane persona qe qellojne me arme ne qytet e ne rrethina shkojn ee i bejne prsion simpatizanteve te pd se di ti vrasin, a e dini qe policia nuk i kontrollon asnjeher mjetet e tyre pasi jane nen urdherat e Elvis Rroshit dhe Arberesh Vokshit qe eshte shef komisariati hajdut e rrugac.

Informacion i derguar shkb, ministrise se brendshme, policise se shtetit, kryeministrise, dhe qe nuk kane marre masa edhe pse per shefin e komisraiatit te kavajes shkb kishte filluar procedim penal per shperdorim detyre dhe e ka pushuar pas nderhyrjes se partise (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb