‘Billboard Music Awards 2022’ u organizua në ‘MGM Grand Garden Arena’ në Las Vegas mbrëmjen e djeshme nën moderimin e Sean “Diddy” Combs. Mary J. Blige u nderua me çmimin ‘Icon’ gjatë shfaqjes, të transmetuar në NBC dhe Peacock.

BBMA-të këtë vit përfshinin një listë të madhe interpretuesish me Silk Sonic, Rauw Alejandro, Jack Harlow, Bryson Tiller, Florence + the Machine, Elle King & Miranda Lambert, Megan Thee Stallion, Machine Gun Kelly, Latto, Burna Boy, Becky G, Ed Sheeran, Dan + Shay, Travis Scott dhe Morgan Wallen. Maxwell i bëri homazhe Thriller-it të Michael Jackson në 40 vjetorin e tij me një performancë.

‘Billboard Music Awards’ 2022 u parapri për herë të parë nga ‘Billboard MusicCon’. Ai priti Machine Gun Kelly, Anitta, Rauw Alejandro dhe Burna Boy, me Anittën që performoi gjithashtu. Edhe Ty Dolla $ign performoi në ‘Billboard MusicCon’. Njëmbëdhjetë prej interpretuesve ishin të nominuar këtë vit, duke përfshirë Ed Sheeran, Rauw Alejandro, Silk Sonic dhe Morgan Wallen dhe Miranda Lambert .

Por çfarë veshën yjet në tapetin e kuq?

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb