“Gjahtarët” e UFO-ve duke spikatur një objekt të cuditshëm në Hënë, hedhin dyshimet se kanë gjetur ‘antena të alienëvë’ në sipërfaqen e satelitit natyror të Tokës.
Një nga kërkuesit e alienëve nga Finlanda ka spikatur një objekt të cuditshëm tek fotot nga sipërfaqja e Hënës. Sipas Mark Sawalha, bëhet fjalë për një antenë që alienët e kanë vendosur sipër catisë së një baze të tyre.
‘Alienët janë duke përdorur minelaret e Hënës dhe janë duke përdorur baza aty”, shkruan Saëalha , ndërsa tetoria e tij mbështete nga shumë persona, shkruan ‘The Sun”.
E megjithatë ai nuk ka një shpjegim konkret, por shton se fotot janë përzgjedhur nga NASA për të mos u publikuar, por të qëndrojnë të klasifikuara.
Madje Sawalha spekulon se kjo është arsyeja që NASA nuk ka dërguar më asnjë mision në Hënë që pas misionit të Apollo.


(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: