Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” , ish zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar për mashtrimet e bëra me anë të rrjetit Call Center, në Tiranë.

Ndërsa ka publikuar disa dokumente nëpërmjet të cilave ai evidenton mashtrimet që sipas tij janë bërë masive, thekson se ka ardhur koha për të dhënë llogari.

“AMF, SHISH, Policia, Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave të Pista dhe të tjera agjenci të cituara në këto dokumente duhet të thonë tani çfarë kanë bërë”, shkruan ai.

Statusi:

MASHTRIMI E VJEDHJA ME CALL CENTER,

E NJOHUR DHE E QARTE PREJ MAJ 2018!

TANI KOHA PER TE DHENE LLOGARI!

#Dokumentet ne foto jane te MAJ 2018;

I referohen seances degjimore per vleresimin e punes se Autoritetit te Mbikqyrjes Financiare;

  1. Raporti i vleresimit te Komisionit te Ekonomise se Kuvendit;
  2. Protokolli i seances se pyetjeve dhe pergjigjeve ne Komisionin e Ekonomise se Kuvendit;
  3. Rezoluta e Kuvendit per vleresimin e punes se AMF.

Ne te treja dokumentet evidentohet MASHTRIMI prej nje rjeti te Call Center me zyra ne Tirane e jo vetem dhe me operim me tregjet e kapitalit; pohoet MASHTRIMI, pra pranohet; njoftohen masat e mara dhe agjensite ligjzbatuese qe duhet te kryenin detyrat e lena ne REZOLUTEN E KUVENDIT.

Por mesa duket MASHTRIMI jo vetem qe ka vijuar por edhe eshte zgjeruar, bere masiv dhe ka goditur ne Gjermani e Hollande.

TANI ESHTE KOHA ÇER TE DHENE LLOGARI;

AMF, SHISH, POLICIA, DREJTORIA E PARANDALIMIT TE PASTRIMIT TE PARAVE TE PISTA DHE TE TJERA AGJENSI TE CITUARA NE KETO DOKUMENTA DUHET TE THONE TANI CFARE KANE BERE, CFARE NUK KANE BERE, CFARE NUK KA FUNKSIONUAR DHE ARSYET PERSE!

251938200 297717252354946 843363870709893102 N

 

252540446 297717249021613 1368168958248283492 N

 

252995580 297717255688279 7280543902516379322 N

 

252019844 297717262354945 3655057658944447724 N

 

252671440 297717242354947 3042694475570758355 N

 

252384343 297717245688280 7592250992952466827 N

 

251961449 297717265688278 251468956418124396 N

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb