Kuba synon të vaksinojë të gjithë fëmijët e moshës 2 vjeç e lart, deri në 18 vjeç, nga shtatori me vaksinën e zhvilluar në laboratorët kubanezë,’ Soberana-2′.

Qëllimi është që të arrihet 90% e popullsisë së imunizuar deri në dhjetor.

Testet kanë treguar sigurinë e vaksinës dhe një përgjigje të fortë imune edhe tek të rinjtë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb