Shtëpia ku u filmuan filmat horror “Halloween” shitet për 1.8 milionë dollarë. Vila ndodhet në qytetin Pasadena të Kalifornisë dhe është në të njëjtën familje për gati tre breza. Siç raporton “New York Post”, ajo përfshin katër dhoma gjumi dhe tre banja.

Agjentja e pasurive të paluajtshme Heidi Babcock tha kohët e fundit: “Po, këtu u filmua filmi Halloween në 1978 dhe shërbeu si shtëpia e Laurie Strode (Jami Lee Curtis).

Sipas Babcock, shtëpia është e ndarë në tre njësi të veçanta. Njësia e parë përfshin një apartament të madh me një dhomë gjumi, tualet, sallon, dhomë ngrënie, kuzhinë, depo, bodrum dhe tarracë të madhe. Njësia e dytë ka dy dhoma gjumi, një banjo dhe një kuzhinë, ndërsa njësia e tretë ka një dhomë gjumi, një banjo, një dhomë të gjallë dhe një kuzhinë, siç thuhet në përshkrimin e pronës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Çdo njësi ofron pamje të bukura të pemëve dhe lagjes përreth dhe prona ndodhet në një nga komunitetet më të njohura në Los Angeles County.

Siç raporton New York Post, Jamie Lee Curtis, 64 vjeç, u shfaq për herë të parë si Laurie Strode në filmin kult të vitit 1978 dhe e riprodhoi rolin disa herë para filmit të fundit të serialit në vitin 2022.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb