Në një derbi ka  gjithmonë pasoja. Chelsea barazoi 2-2 me Tottenham në fundjavë në kampionat, por pa të humbiste një lojtar shumë të rëndësishëm.

Në minutën e 84-të, mesfushori i njohur Ngolo Kante u detyrua të linte fushën e lojës pas një dëmtimi. Që në fillim u kuptua se bëhet fjalë për diçka serioze, me trajnerin Tuchel që deklaronte pas ndeshjes se s’ska lajme të mira.

Sipas asaj që shkruajnë mediat angleze, një nga më të mirët e mesit të fushës mund të mungojë 1 muaj. Blutë e Londrës po “kryqëzojnë gishtat” që lojtari të rikthehet në fushë me 18 shtator për sfidën me Liverpool.

H
H

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: