Avokati i Laert Haxhiut ka reaguar pas diskutimeve në emisionin “Open” këtë mbrëmje. Ai i ka dërguar një mesazh moderatores Eni Vasili duke thënë se se nuk mund të konfirmohen thëniet e Artan Tafanit për tre ditë.

Avokati i Haxhiut shkruan se nuk mundet që të hapet një sagë vrasjesh seri nëse nuk flet gjykata.

“Thëniet e Tafanit nuk konfirmohen për tre ditë, nuk duhet të hapet një sagë vrasjesh seri pa folur gjykata”, ka shkruar ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb