TIRANE

Ermal Mamaqi ka patur një lidhje të ngushtë me të ndjerin Dr.Flori të cilin e ka kujtuar edhe një nga intervistat e tij të fundit. Duke u ndalur te lidhja e mbyllur që kishte me të, Ermali foli edhe për atë që artisti i ndjerë kishte kaluar, përfshin konsumimin e saj.

“Dr Flori qenë miku im i ngushtë ka Shqipëri, nuk është jeta, me të kam pas disa hite si “Ku ka si Tirona” që vazhdon të luhet në çdo dasmë në jetë. Më mori në 3 të natës në telefon. Vdekja e tij ka qenë një nga momentet më të mira të jetës së kohës”, tha fillimisht Ermali.

Aktori dhe regjisori u shpreh se ai kishte provuar që ta ndihmonte Dr.Florin që të qëndronte të mëdha dhe madje të kishte arritur, megjithatë nuk ishte e mundur.

“Ai ka patur një histori shumë interesante të jetës, ka qenë i varur nga droga, në kohë kur u lidhëm në muzikën e mbushur edhe të jetonim bashkë, atë kohë shkoja në kishë e ndihmua me një pastor të shkëputej nga droga dhe ai e bëri këtë. U shkëput për rreth një vit e gjysmë nuk konsumojë asgjë dhe ishte e pastër. Nga ky ndryshim ai mori një vendim që të bëjë turne nëpër shkollat e mesme dhe 8 vjeçaren e Tiranës që do të bëni takime në sportin e dukës dhe pastaj duke ndaluar dëshminë e tij se si jeta e tij ndryshoni dhe se si do të thyej nëse do të këndonte. Por Florit i ndodhi një ngjarje që nuk dua ta them dhe në atë moment nuk e përballoi dot dhe ra përsëri në gjendjen e mëparshme dhe të shkuar në mbidozë dhe ndërroi jetë. Vdekja e tij ishte një mesazh që ai ia dha të gjithë njerëzit që kanë probleme me drogën dhe po mendojnë të marrin atë rrugë, ai dha mesazhin më të madh që kjo është rruga e gabuar”, ka rrëfyer Ermali.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb