Flamur Noka do të jetë sekretari i ri i përgjithshëm i Partisë Demokratike. Ai ka mundur me një diferencë të madhe votash ish sekretarin e pergjithshem të kësaj force politike, Arben Ristanin.

Në garën për nënkryetarët e partisë, fitues rezultojnë Luciano Boci dhe Oerd Bylykbashi përballë Belind Këllicit dhe Agron Shehajt.

Fituesit

Sekretariati per Ceshtjet Zgjedhore, fiton Ivi Kaso
Sekretatiati per Pushtetin Vendor, fiton Ylli Asllani
Sekretariati per te drejtat e njeriut, fiton Bislim Ahmetaj
Sekretariati per Burimet Njerezore, fiton Ervin Minarolli
Sekretariati per Integrimin Europian, fiton Edmond Spaho
Sekretariati per te perndjekurit Politik, fiton Lorenc Luka
Emigracioni dhe Diaspora, fiton Indrit Hoxha

Organizatat partnere, fiton Megi Balliu
Sekretariati per transparence, fiton Ledina Mandia
Sekretariati per Marredheniet me Publikun, fiton Jola Hysa

Komisioni i Apelimit (Gjykata e Partise), fiton Adriana Kalaja

Rezultatet

Kandidatet per sekretar te pergjithshem

Arben Ristani   54

Flamur Noka  157

Kandidatet per nenkryetar

Belind Kellici 92

Oerd Bylykbashi  107

Luciano Boci 123

Agron Shehaj   73

Pwr koordinimin me Organizatat Partnere

Ilirjana kucana 89

Megi Balliu 103

PER TRANSPARENCEN LUFTWN KUNDER KORRUPSIONIT

Ledina mandia  82

Andia Pustnia 101

 

SEK PER TE DREJTAT E NJERIUT

Elda Hoti 71

Bislim Ahmetaj 127

 

SEK PER ORGANIZIMI

ERVIN MINAROLLI 114

AUREL BYLYKBASHI 57

 

SEK PER INTEGRIMIM

EDMOND SPAHO 127

LEDIANA FRATARI 73

 

-Marredhenie me publikun

JOLA HYSAJ 111

SARA BODO 82

 

Per te PERNDJEKURIT

BEDRI BLLOSHMI 74

LORENC LUKA 112

 

PER DIASPOREN DHE ORG E PARTISE JASHTE SHQIPERISE

INDRIT HOXHA 104

TRITAN SHEHU  96

 

PUSHTETI VENDOR

YLLI ASLLANI 113

DASHO ALIKO 83

 

Per Ceshtjet Elktorale

IVI KASO 144

Cim GJATA 58

Gjykatese e partise

ENDIRA BUSHATI 65

ADRIANA KALAJA  126

 • foto galeri
 • foto galeri

 • foto galeri
 • foto galeri

Më herët*

I pari që mori fjalën në Këshillin Kombëtar të PD-së, në cilësinë e kryetarit, ishte Edi Paloka. Pas fjalimit të Palokës dhe të kryetarit të PD-së, Sali Berisha, anëtarët e Këshillit nisën votimin e fshehtë për kandidaturat e miratuara ne mbledhjen e Kryesisë së PD për Sekretarin e Përgjithshëm, Nënkryetarët dhe Sekretariatet e PD.

“Ka një garë të fortë. Belind Këlliçi, Agron Shehaj, Boçi e Oerd Bylykbashi garojnë për nënkryetar. Ndërsa për postin sekretar të përgjithshëm Flamur Noka është përballë zotit Arben Ristanit”, raportoi për BalkanWeb gazetari Osman Stafa.

Sakaq anëtarët e Këshillit do të firmosin për prezencën e tyre manualisht dhe elektronikisht.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Menjëherë në mbyllje te votimit te fshehte, numërimi do te behet ne mënyrë transparente për publikun dhe median.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Secila flete votimi do të shfaqet ne ekran dhe rezultati do te jete ne kohe reale.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb