Një shofer autobusi ka përhapur panik për virusin vdekjeprurës në një stacion autobusi francez, pasi mbërriti me simptoma virusi nga Italia. Policia franceze bllokoi ditën e sotme trajnerin e “FlixBus” në Lyon pasi mbërriti nga Milano. Mediat e huaja shkruajnë se ai vuante nga një kollë të keqe.

Pas një bllokimi dy-orësh në autobus, pasagjerët u zbritën nga trajneri dhe u morën në karantinë në stacionin e autobusit, ndërsa shoferi u nxitua në spital për t’u ekzaminuar për virusin vdekjeprurës. Frika në Lyon erdhi menjëherë pasi një aeroplan pasagjerësh italian u mbajtën në Mauritius për shkak të frikës së virusit, me dhjetëra pasagjerë nga Lombardia dhe Veneto, shkruan Daily Mail.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Dyzet nga 224 personat në bord përfundimisht zgjodhën të ktheheshin në shtëpi në Italinë veriore, ku 50 000 njerëz janë vendosur nën mbyllje, shkollat ​​janë mbyllur dhe ngjarjet publike të ndaluara në një përpjekje drastike për të përmirësuar virusin.

Tre vdekje të tjera u konfirmuan sot në Lombardi pasi tre burra të moshës 80, 84 dhe 88 vdiqën nga virusi, duke sjellë numrin e vdekjeve të Italisë në gjashtë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb