Jennifer Lopez është një aktore, këngëtare, dizajnere, grua biznesi, nënë dhe zotëron shumë aftësi tjera. Lopez është ndër personazhet më të famshme hollivudiane në profesionin e saj dhe në mesin e më të përfolurave për jetën e saj private.

1. Jennifer Lopez e ka shfaqur talentin e saj artistik qysh në moshën 5 vjeçare.

jennifer-lopez-as-a-baby-jpg Lopez me nënën e saj

2. Zëri i saj u përdor në filmin e animuar “Antz” në vitin 1998

antz-png

3. Është aktorja dhe këngëtarja e vetme e cila brenda një jave ka pasur albumin më të shitur dhe filmin më të shikuar.

4. Fotografia e parë me fëmijët e saj është shitur për 6 milionë dollarë.

baby-jpg

5. Ajo nuk e preferon alkoolin dhe duhani.

6.  Ëndrra e saj ka qenë të bëhet avokate.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: