Ky është efektivi i policisë i cili u vra mbrëmjen e djeshme në ambientet e Komisariatit nr 3 në Tiranë, nga kolegu i tij, 25-vjeçari Ludian Zaimi.

55-vjeçari Çaush Saliasi, baba i tre fëmijëve, u qëllua me 6 plumba, 3 nga të cilët e kapën në trup duke i shkaktuar vdekjen.

  • foto galeri

Gazetari Igli Çelmeta “BalkanËeb” se Zaimi, fill pasi plagosi kolegun, qëndroi në komisariat, ndërsa tashmë është ndaluar nga efektivët e policisë.

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se pas krimit efektivi 25-vjeçar ka thënë se e qëlloi kolegun e tij pasi ky i fundit e tallte prej kohësh.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: