ELBASAN

BalkanWeb siguron foton e çiftit që sot ishin shënjestra e atentatit në Elbasan. Në foto janë Everest Çaka i cili sot u ekzekutua bashkë me gruan e tij, Silvana Çaka e cila mbeti e plagosur në dorë. Ata udhëtonin në të njëjtin automjet.

Everest Çaka më parë njihej si Ibrahim Çaka dhe ka qenë i akuzuar për vrasjen e Gëzim Alikajt në 2010, pasi vëllai i këtij të fundit i ekzekutoi vëllanë në Spanjë.

Po ashtu disa muaj më parë, në vitin 2020 Çakës iu vra kushëriri, Arjan Spahiu në Belgjikë me 8 plumba.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb