JAPONI

Një reporter lajmesh në Japoni u kap duke ekzagjeruar një raport mbi reshjet e borës, por doli zbuluar kur një banor vendas postoi fotot e vërteta në rrjetet sociale.

Reporteri i NKH raportoi se thellësia e dëborës arrinte belin e tij në qytetin e Sukayu, por kishte gjetur pikën ku dëbora ishte mbledhur më shumë

“Siç mund ta shihni, kaq shumë borë është grumbulluar, saqë është aq e lartë sa beli im”, tha gazetari.

Pak më vonë, një banor vendas dëshmitar i ngjarjes ka  krahasuar pamjet e ekzagjeruara të lajmeve me fotot e skenave që tregonin qytetin të mbuluar me të një sasi të vogël dëbore.

Fotot e vendasit tregonin se gazetari ishte pozicionuar qëllimisht në një grumbull  bore të dendur, në një anë të rrugës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: