Ndërsa kënga e Shakirës, ​​me të cilën ajo ekspozon ish-bashkëshortin dhe lidhjen e tij të re, po dëgjohet në mbarë botën dhe është bërë virale, Gerard Pique vendosi të japë përgjigjen e tij.

Kështu, futbollisti në Instagram postoi një foto e të dashurës së tij Clara Kia Marti – vetëm disa javë pasi Shakira i përmend (me emër edhe pse… e mbuluar) në këngën e saj të re.

Kënga është bërë virale në rrjetet sociale me femrat që e veçojnë atë si një himn për ata që kanë rënë viktimë e tradhtisë dhe shumë të rinj që kërcejnë me tërbim në TikTok. Gerard Pique megjithatë tregon se nuk ka frikë nga asgjë dhe është tërësisht i dashuruar. Kjo është arsyeja pse ai ka marrë vendimin për të “zyrtarizuar” lidhjen e tij në rrjetet sociale duke postuar foton me Klarën. Deri pak orë më parë, ish-mbrojtësi i Barcelonës nuk e kishte trajtuar publikisht lidhjen e tij të re.

Clara Kia Marti është gruaja me të cilën dyshohet se ai e tradhtoi Shakirën.

Pique ndau me miliona ndjekës një selfie me Klarën në llogarinë e tij zyrtare në Instagram dhe la të hapur seksionin e komenteve.

Komentet pro-Shakira-s

Komentet në mënyrë të parashikueshme u derdhën me shumë që mbështesin Shakirën.

“Kjo foto u pëlqen vetëm të pabesëve ”, ka shkruar dikush në komentin e tij.

“Kjo nuk është dashuri, është një kapsulë e përkohshme”, shkruan një tjetër.

“Duke lexuar komentet shoh se Shakira ka përmbushur ëndrrën e Bolivarit: Të kthejë të gjithë Amerikën Latine kundër Spanjës”, komentoi një ndjekës.

“Ke ndërruar një Mercedes me një Kia”, shkruan një tjetër, duke iu referuar tekstit të këngës së re të Shakirës.

Asnjë reagim nga Shakira

Këngëtarja kolumbiane është ende e lartë në suksesin e saj nga ‘BZRP Music Sessions #53’ që e bëri atë këngën numër 1 të të gjitha kohërave në platformën Spotify.

Nuk dihet ende se sa para kanë hyrë në llogarinë e saj, por sigurisht që bëhet fjalë për miliona euro. Gjithçka që mund të bëjë Gerard Pique është të mbajë kokën lart dhe të vazhdojë të marrë të gjitha trolling pas këtij skandali. Dalja e Clara Kia në profilin e tij në rrjetet sociale është një fitore për të, sepse ajo kishte nevojë për konfirmimin nga Pique.

Ndoshta Shakira nuk do t’i përgjigjet këtij konfirmimi të lidhjes së tyre, por ndoshta do t’i përgjigjet me një këngë tjetër. Shakira thuhet se po planifikon të publikojë një këngë të re më vonë në 2023.

Së fundmi dhe në bazë të gjithçkaje që ka rrjedhur, ylli kolumbian me famë ndërkombëtare thekson:“Jam shumë e madh për ty, prandaj je me dikë si ti” para se të vazhdosh: “Nuk do të kthehem më tek ti, edhe nëse qan apo lutesh”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb