Ndërsa lufta në Ukrainë ka hyrë tashmë në ditën e saj të 168-të, duket se Kremlini po bën gjithçka mundet që ta paraqesë të qetë situatën në rajonin e pushtuar të Luhanskut.

The Guardian ka publikuar sot imazhe të kapura në një udhëtim brenda Luhanskut të pushtuar në Ukrainën lindore, në përpjekje për të paraqitur se situata atje është duke iu rikthyer normalitetit.

2222
2222

Disa nga fotografitë janë marrë në minierën e qymyrit në Dolzhansk.

Një imazh i publikuar tregon liderin e të vetëshpallurit LPR, Leonid Pasechnik , duke marrë pjesë në një premierë filmi për një film të titulluar Match, i cili lavdëron veprimet e ushtarëve të Bashkimit Sovjetik gjatë Luftës së Dytë Botërore.

33333
33333

Një pjesë tjetër e udhëtimit duket se ka qenë për të demonstruar se një shkollë kuajsh po funksiononte normalisht.

111
111

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb