SERBI-Lideri i Parisë Liberale Demokratike në Serbi, Çeodmir Jovanoviç, ka ripërsëritur qëndrimet e tij se Serbia duhet të bëjë një marrëveshje përfundimtare me Kosovën.

Ai ka deklaruar se një marrëveshje e tillë është e nevojshme, por edhe e mundshme.

“Marrëveshja për Kosovën është e nevojshme dhe e mundur, këtë të paktën ua kemi borxh fëmijëve tanë”, ka deklaruar Jovanoviç, njofton Klan Kosova.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: