Ndahet nga jeta në moshën 62-vjeçare muzikanti shkodran Sokol Marku.

Mësohet se prej një muaji ai po luftonte ndaj Covid 19 në Turqi, por nuk arriti ta fitonte këtë betejë.

Pëe 5 vite, deri në vitin 2014 ai ishte drejtor i shkollës së muzikës në Shkodër “Prenk Jakova”. Lajmi për ndarjen nga jeta u bë i ditur nga miku i tij kompozitori Gjon Shllaku.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb