BRITANI- Një fermer në Angli refuzoi një ofertë prej 235 milionë sterlinash për t’i shitur tokën e tij një kompanie që kërkon të ndërtojë një qytezë të re.

Robert Worsley tha se nëse do e shiste tokën, do i bënte një shërbim shumë të keq komunitetin ku kishte jetuar gjithë jetën.

Ai tha se nuk mund të merrte paratë dhe t’ia mbathte vrapit. 48- vjeçari, babai i dy fëmijëve, e drejton fermën prej 222 hektarësh prej 15 vitesh.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: