TROPOJË

Policia e Tropojës ka shpallur në kërkim një person, pasi dyshohet se i ka vendosur flakën një sipërfaqeje pylli.

Sipas Policisë, autori i dyshuar është identifikuar si Shpend Demiraj, ndërsa po punohet për kapjen e tij.

Kujtojmë që prej javësh Shqipëria po përballet me situatë të rënduar të zjarreve. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, në prononcimet në media, ka deklaruar se shumica e vatrave janë të qëllimshme.

Jo më larg se dje, Policia e Shtetit, njoftoi se në 2 javë janë arrestuar 15 persona, të dyshuar si zjarrvënës, ndërsa në kërkim janë shpallur dhe dhjetëra të tjerë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb