Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka publikuar foto nga kantieri i impiantit të përpunimit të ujërave të ndotura në Divjakë.

Balla shkruan se është një domosdoshmëri për komunitetin si dhe mbrojtjen e mjedisit në zonat turistike.

“👷🏼👷‍♀️ 🏗Ky është kantieri i transformimit urban e mjedisor në📍Divjakë, ku po punohet intensivisht për impiantin e përpunimit të ujërave të ndotura, një domosdoshmëri për komunitetin si dhe mbrojtjen e mjedisit në zonat turistike🤝
#TëBashkuarJoTëNdarë🫶
#ShqipëriaEArdhmjaJonë☀️🇦🇱
#SkaKohëPërPushim🏃🏃‍♀️”, shkruan Balla.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb