Kandidati i PD për deputet, Enkeled Alibeaj, zhvilloi sot një takim me banorët në Rroskovec. Në një takim me kandidatin demokrat Enkelejd Alibeaj dy të moshuar tregojnë se kanë paguar nënpunësit e bashkisë për t’u sjelle ilacet në shtëpi.

“ Ne jemi vetem, shyqyr Zotit kam vëllain afër por kur u bë karantina as ai nuk shkonte dot në Fier. Kam marrë bashkinë i kam dhënë 10 mijë lekë, nuk më vjen keq për lekët po turp për bashkinë të më marrë mua lekë që unë 120 mijë leke pension marr”, i thanjë e zonjë e moshuar kandidatit Enkelejd Alibeaj.
“ Ky popull duhet t’i therrase mendjes, vajta thesin me ure nuk I besoja djalit kur me tha, kishte vajtur njësoj sa thesi i miellit”, tha një tjeter banor.

Kandidati Enkelejd Alibeaj tha se ka ardhur moment për të parë secili se cfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së tij në 8 vjet.

“ Te mendojmë edhe gjënë tjetër, këta kalamajt qe po rriten do të na qortojnë , kjo është cfarë duhet të mendojmë të gjithë bashkë. Ka ardhur momenti të dalim nga skemat e vjetra. Ka ardhur moment për të parë, brenda shtëpisë sime cfarë ndodh, pastaj te oborri, sigurisht pastaj te rruga pastaj te komuniteti fshati lagjja. Asnjë lloj garancie asnjë lloj ndihme ndërkohë nga ana tjetër tendera miliona lekë. Ja ku ëhstë shembulli me i dhimshëm se si mund të shkatërrohet shteti e të mbushen xhepat e kreytarit të bashkisë. Sigurisht që kjo është situatë e rëndë por unë e shoh ngadao, të gjithë thonë të njëjtën gjë, një orë e më parë”, tha Alibeaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb