Kate Moss tani mund të bëjë një jetë më të qetë që i jep asaj mirëqenie, por ajo nuk është ende gati të lërë plotësisht duhanin.

“Unë ende pi duhan herë pas here”, tha modelja për Sunday Times. “Kam dëgjuar se kur ndalon, mund të dallosh vërtet se çfarë po ndodh në lëkurën tënde. Por unë nuk jam ndalur ende…”, shtoi ajo.

Diku tjetër duke folur për vitet që ikin, Moss ka deklaruar se ende nuk është gati të pranojë që të jetë 50 vjeç.

“Nuk po mbush 50-vjeç”, tha ajo me shaka para se të vazhdonte: “Jo, nuk po mendoj për këtë. Nuk ndihem 50 vjeç”.

Moss nuk pranoi të komentonte kur u pyet nëse ajo ka kryer ndonjë procedurë kozmetike, si mbushje apo botox, për të parandaluar shfaqjen e plakjes.

“Të gjitha sigurisht. Pyetja e radhës”, u shpreh ajo. Moss gjithashtu zbuloi se ajo ka hequr dore nga daljet e saj deri vonë.

“Nuk më pëlqen vërtet. Kur dal, largohem në mesnatë – ky është kufiri im. I kam parë të gjithë, të gjithë kanë folur. Pas kësaj kohe, njerëzit fillojnë të përsërisin veten. Kështu që unë shkoj në shtëpi.” Në jetën e saj të përditshme ajo pëlqen të bëjë joga dhe të gatuajë për vajzën e saj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: