Shumë yje të K-Pop (zhanër i muzikës me origjinë nga Koreja e Jugut si pjesë e kulturës së Koresë së Jugut), janë bërë sensacion edhe në rrjetet sociale.

Ata kanë arritur të grumbullojnë miliona ndjekës, transmeton Indeksonline.

Bazuar në përmbledhjen e fundit, renditja e tyre shkon kështu:

10. Baekhyun i EXO dhe SuperM

21.1 milion ndjekës

9. IU

21.5 million followers

8. Sehun of EXO

22.1 million followers

7. Eunwoo of Astro

22.1 million followers

6. Chanyeol of EXO

23.3 million followers

5. Jackson Wang of GOT7

25 million followers

4. Jisoo of BLACKPINK

43.8 million followers

3. Rose of BLACKPINK

43.9 million followers

2. Jennie of BLACKPINK

48.7 million followers

1. Lisa of BLACKPINK

56.6 million followers.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb