Greqia raporton sërish numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus. Organizata Kombëtare e Shëndetit, EODY, konfirmoi sot 358 raste të reja të virusit të ri në vend, nga të cilat 56 vijnë me shpërthime të njohura.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 16286. Ndërkohë që 73 pacientë po trajtohen të intubuar, 191 pacientë janë larguar nga ICU. Gjithashtu sot janë regjistruar edhe 5 vdekje të tjera duke e çuar numrin e viktimave nga COVID-19 në vend, 357 gjithsej.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: