J.K. Rowling i dërgon një mesazh Italisë. Autorja e Sagës së Harry Poter i përgjigjet në Twitter një komenti të një fansi italian, duke thënë që nga Britania e Madhe ‘po luten të gjithë për italinë. E dimë sa e rëndë është situata që ka shkaktuar koronavirusi.

Mënyra se si itaianët po e përballojnë këtë situatë është kaq inspiruese’ ka shkruar Rowling.. Fansi italian, Gerlando, i ka treguar autores së në këtë periudhë në televizionet italiane po jepen filmat e sagës së Harry Poter, të cilat janë një mënyrë për të ngritur moralin e njerëzve në këto moment të kompikuar.’Ju dërgoj nga larg shumë dashuri…’, shkruan shkrimtarja.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb