KRUJË – 11 kryefamiljarë të një pallati kanë përfunduar në burg për shkak të vjedhjes së energjisë. Komisariati i Krujës ka arrestuar dje në flagrancë, 11 banorët, sepse e kishin rilidhur energjinë elektrike të ndërprerë më parë për shkak të faturave të pashlyerave ndaj OSHE-s. Siç bën të ditur gazetarja Klodjana Haxhiaj, ata janë:

1-Shpëtim Bami, 63 vjeç
2-Xhemal Caca, 56 vjeç
3-Lulzim Pengili, 43 vjeç
4-Shkëlzen Shullazi, 39 vjeç
5-Kujtim Laçi, 23 vjeç
6-Mehdi Dallaku, 59 vjeç
7-Bujar Ternova, 64 vjeç
8-Hysen Bega, 54 vjeç
9-Petrit Shullazi, 45 vjeç
10-Perlat Merlika, 34 vjeç
11-Halil Cara, 54 vjeç

Tashmë, një pallat i tërë thuajse do të dalë para gjyqit për vjedhje energjie, pasi dosjet e banorëve të tij i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb