Biografi i Nirvana, Michael Azerand, ka pohuar se Kurt Cobain ishte “xheloz” për shokun e tij të grupit, Dave Grohl.

Autori kohët e fundit u shfaq në podcastin e Rolling Stone Music Now për të folur për një version të zgjeruar të librit të tij të vitit 1993 për grupin, Come As You Are: The Story Of Nirvana.

Në librin origjinal, Cobain e përshkoi një pjesë kitarë të shkruar nga Grohl në këngën “Scentless Apprentice” nga albumi “In Utero” si “sleazy”.

Kur u pyet në podcast për referencën e tij specifike, autori u përgjigj: “Mendova se ishte pak shpërfillëse, sinqerisht.”

Diku tjetër në Come As You Are, Kurt Cobain citohet të ketë quajtur Dave Grohl “djali më i ekuilibruar në të gjithë botën”. Shkrimtari pretendoi se frontmeni i ndjerë i Nirvana ishte xheloz për bateristin e grupit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: