Nga: ENEIDA CAKERRI

500 gr kungull të pjekur
250 gr kus kus
350 ml ujë ose lëng mishi
1 filxhan kafeje kasjus
100 gr qiqra të ziera
2 lugë rrush të thatë
60 ml lëng limoni
Një dorë domate qershi
Vaj ulliri
Kripë
Piper të zi
Majdanoz

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb