Ministrja Olta Xhaçka ka njoftuar se ka nisur shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për qytetarët shqiptarë, rezidentë në Kanada.
“Tashmë qytetarët që jetojnë në Kanada, nuk do kenë nevojë që të udhëtojnë drejt vendeve të tjera për të marrë këto shërbime, falë punës së Shërbimit Konsullor shqiptar.  I ftojmë të gjithë qytetarët të aplikojnë në portalin E-Albania, duke ndjekur gjithë udhëzimet e nevojshme. Më thjeshtë, më shpejt, më afër jush!”, shprehet ajo.
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb