Viteve të fundit në futboll është përdorur sistemi VAR. Fjala e fundit e teknologjisë erdhi për të zvogëluar gabimet e mundshme të arbitrave, ndërsa ka prej atyre që janë kundër aplikimit të Video Assistent Refeere.

Thierry Henry, legjenda franceze ishte i ftuar nderi në edicionin e fundit të Leaders Ëeek Sport Business, ku dha mendimin e tij: “VAR vret gëzimin e të luajturit futboll, nuk është mjaftueshëm i shpejtë. Pasi të shënosh, nuk e di nëse duhet të gëzosh apo jo”.

Iii

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: