Liverpool ka prodhuar një rezultat tenistik këtë të shtunë në Londër pasi ka mposhtur 7-0 Crystal Palace.

Të besuarit e Klopp duket se kanë marrë zemër pas mesjavës kur arritën të rimarrin kreun e renditjes në Premier League dhe viktimë e tyre ka rënë ekipi modest londinez.

Në festivalin e golave morën pjesë Salah, Firmino, Henderson, Minamino apo Mane. Përkohësisht me këtë fitore Liverpool lundron në ujëra të qeta me 31 pikë dhe në vend të parë në Premier League, teksa duket sikur kjo fitore tenistike shlyen humbjen turpëruese të dy muajve më parë 7-2 ndaj Aston Villa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb