TIRANË

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar një foto nga brenda spitalit Infektiv, të kthyer tashmë në një spital COVID. Ajo shkruan për një prej infermiereve të këtij spitali, por duke vlerësuar punën e gjithë stafit që përballet çdo ditë me COVID-19, si një punë heroike.

“Kimete Zgura shërben me përkushtim e profesionalizëm në spitalin infektiv, e palodhur si i gjithë stafi infermieror i këtij spitali, që çdo ditë përballen me #COVID19, me misionin për të shpëtuar jetë🙏🏼

Punë #heroike e infermierëve të Infektivit❗️ #JemiMeJu”, shkruan Manastirliu.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb