Mark Zuckerberg ka postuar një foto në Instagramin e tij ku e shohim me të dy sytë të nxirë pas një stërvitje jiu jitsu. Bashkëthemeluesi dhe CEO 39-vjeçar i Meta ndau një selfie në një postim në Instagram të dielën duke treguar dy çmimet e tij të reja…

“Stërvitja doli pak jashtë kontrollit”, ka shkruar ai në foto. Zuckerberg tha në një intervistë në gusht 2022 se ai filloi të praktikonte këtë art marcial gjatë pandemisë së koronavirusit, duke shtuar se sporti i dha atij një energji armiqësore.

“Është gjëja më e përsosur. Pas një ose dy orësh stërvitje, me njerëz të ndryshëm, më bën gati të shkoj dhe të zgjidh çdo problem në punë”, kishte thënë ai për angazhimin e tij në këtë sport.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Miliarderi vuri në dukje gjithashtu se ai stërvitet me trajnerin Dave Camarillo, i cili e ndihmoi të fitonte një medalje ari dhe argjendi në konkursin e tij të parë jiu jitsu në maj.

“Kam konkurruar në turneun tim të parë jiu jitsu dhe kam fituar disa medalje për ekipin Guerrilla Jiu Jitsu ,” tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb