LEZHE

Kanë mbërritur në Lezhë shtetasit e parë afgan. Lajmi konfirmohet për “BalkanWeb” nga gazetari Elidon Ndreka.

Gazetari tregon se ata kanë mbërritur në orët e para pas mesnate dhe janë akomoduar në një resort në Shëngjin.

Ndaj refugjatëve është vendosur në dispozicion një staf mjekësor, për të gjitha problemet që mund të kenë.

Ambienti, ruhet nga forca të shumta policie.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb