Kapitenia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që udhëhoqi skuadrën në fitoren e titullit botëror, ka merituar çmimin e madh duke u bërë e dyta në histori pas Ada Hegerberg. Megan Rapinoe la pas shpine anglen Bronze dhe patrioten Aleks Morgan.

Rapinoe, e cila nuk mund të ishte e pranishme në mbrëmje, i përshëndeti të gjithë të pranishmit me një video nga SHBA-ja.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb