Juventus nuk do të dalë skuadra më e humbur e kësaj merkatoje verore. Teksa gjigandët e Europës po transferojnë yje për miliona euro, bardhezinjtë tashmë duan një zëvendësues për Ronaldon.

Në krye të listës së dëshirave ndodhet Hazard. Që nga largimi nga Chelsea, belgu nuk e ka gjetur më veten.

Gjithsesi ai kërkon të ringrihet tek Real Madrid edhe pse me transferimin e Mbappe në ‘Bernabeu’ duket e vështirë.

Juventus mundet edhe ta huazojë Hazardin ndërkohë që në Torino 30-vjeçarit do i garantohej vendi në formacion.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb