Shkolla greke jopublike Omiros, në qytetin e Korçës, reagon sërish për mësuesin që rezultoi pozitiv me COVID-19.

Përmes një reagimi zyrtar, shkolla njofton se janë marrë të gjitha masat e nevojshme për mësuesit e shkollës dhe nxënësit.

Më tej, shkolla njofton se mësuesi i infektuar po qëndron në karantinë, ndërsa familjarët e tij kanë bërë testin e virusit dhe kanë rezultuar negativë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb