Walter Zappalà, 23 vjeç nga Catania, është “Mister Italia” 2022. Me një diplomë trevjeçare në shkenca politike, hobet (not, futboll dhe xhudo) dhe ëndrra e fshehtë për t’u futur në botën e modës dhe argëtimit.

Kështu juria e kryesuar nga Nathalie Caldonazzo kurorëzoi mbrëmjen e djeshme në Pescara njeriun më të bukur të Italisë

Për të kurorëzuar Misterin e ri Italian ishte edhe një ish-fitues i kompeticionit, Luca Onestini, i cili së bashku me Jo Squillo drejtuan finalen.

“Më duhet ende të kuptoj se çfarë ndodhi – komenton Mister i ri nga Catania – Dedikimi i parë i shkon padyshim familjes sime. Këtu me mua në Pescara është babai im Lanfranco, por telefonata e parë erdhi nga shtëpia, me nënën time Anën dhe motrën Ginevra, që u përlotën nga gëzimi”.

38 djem mbërritën në natën finale të konkursit më të rëndësishëm të bukurisë mashkullore në Itali. Përveç titullit “Mister Italia 2022”, u dhanë edhe çmime të tjera si “Modeli i Italisë 2022” që u zgjodh Francesco Barbarossa nga Teramo, “Njeriu ideal i Italisë 2022” është romaku Daniele Salustri, “Mister Talento 2022”. Tarantino Romualdo Marinò, “Mister kinemaja 2022” është Cosentino Valentino Mele, “Mister Italia Fitness 2022” është Como Luca Chirico, “Mister Italia Influencer 2022” është Veronezi Valerio Campoli, “Mister Italia 22 në web “Raffaele Cammarota nga Caserta.

(Ansa/BalkanWb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: