SHKUP

Ministrja e Arsimit në Kosovë, Arbërie Nagavci sot po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, përcjell Alsat.

Pas takimit me ministren e Arsimit dhe Shkencës në vendin tonë, Milla Carovska, ministrja kosovare u paraqit në konferencë të përbashkët për media, mirëpo autoritetet vendase nuk siguruan përkthim adekuat nga gjuha shqipe në atë maqedonase dhe si rrjedhojë, Nagavci u detyrua të jep deklaratë në gjuhën angleze.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: