Tre atentate kamikaze kanë ndodhur në veri-lindje të Nigerisë, ku sulmet e grupi terrorist të Boko Haram kanë shkaktuar dje në mbrëmje 30 të vdekur dhe 42 të plagosur.


Lajmin e bën me dije website Daily Trust që citon një drejtues të mbrojtjes civile lokale, i cili e rëndon bilancin tragjik në krahasim me të dhënat që qarkullojnë.


Sipas të dhënave të tre atentatet kanë ndodhur ne një fshat në Madarari.


(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb