Nicolo Zaniolo është një nga më të mirët e Romës. Edhe pse kontrata me ekipin kryeqytetas skadon në vitin 2024, klubi nuk dëshirën t’i lejë asgjë rastësisë dhe dëshiron rinovimin.

Mediat italiane bëjnë me dije se akoma nuk është gjetur akordi për vazhdimin e bashkëpunimit. Gjithsesi, diçka e tillë duket afër dhe me gjasë do vijë në muajt e ardhshëm.

Ka qenë vetë trajneri Mourinho që ka dhënë dakordësinë për futbollistin, pasi e ka në planet e të ardhmes.23 vjeçari Zaniolo është pjesë e Romës që nga viti 2017, periudhë në të cilën vinte nga skuadra e Interit.

Rf
Rf

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: