Një zjarr ka rënë këtë mesditë në Delvinë. Fillimisht u raportua se zjarri ishte shumë pranë puseve të naftës dhe se rrezikonte Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër, por mjetet zjarrfikëse që ndodhen në vendngjarje kanëshuar panikun.

Ata bëjnë me dije se ka qenë nj vatër zjarri në afërsi të Delvinës, e cila është vënë nën kontroll. Nuk dihen ende shkaqet e këtij zjarri, por situata po ndiqet edhe nga kryetarja e Bashkisë së Delvinës dhe prefekti i Vlorës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: