KOSOVA

Humbja e thellë e LDK në zgjedhjet e 14 shkurtit ka trazuar ujërat në strukturat brenda partisë.

Pas dorëheqjes së kryetarit Isa Mustafa, tashmë edhe kryesia e LDK në bllok ka paraqitur dorëheqjen.

Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i LDK Lutfi Haziri i cili ka thënë se “Nuk ka të bëjë me emra. Kryetari e tha, ne jemi kryesi në dorëheqje”.

LDK deri më tani nuk ka marrë asnjë komunë në gjithë Kosovën, teksa renditet e treta me 102 mijë e 959 vota apo 13,08%.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb